Home / Kuriozitete / 9 punët që duhet të bëhen 1 herë në vit

9 punët që duhet të bëhen 1 herë në vit

Nëse e urreni ta kaloni fundjavën duke bërë punët e shtëpisë, atëherë lexoni me kujdes, sepse ekspertët kanë zbuluar nëntë punët që duhet t’i bëni vetëm njëherë në vit.

Instituti i Mirëmbatjes së Shtëpisë ka nxjerre një listë të detyrave që mund të bëni dhe t’i lini për 12 muaj:

1-Të fshini kornizat e dritareve

2-Të pastroni sirtaret e kuzhinës

3-Të pastroni llambat

4-Të lani perdet

5-Pastroni oxhakun

6-Pastroni me themel mobiljet

7-Pastroni mobiliet jashtë shtëpisë

8-Lani tapetet

9-Pastroni tubat

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *