Home / Showbiz / A ju kujtohet Parashqevi Simaku…Gjendja e saj nuk është e mirë

A ju kujtohet Parashqevi Simaku…Gjendja e saj nuk është e mirë

Këngëtarja Parashqevi Simaku ishte më e dashura e viteve 80-90. Një zë dhe pamje e mrekullueshme e skenës muzikore shqiptare, që shkëlqente kudo, shkruan “Kosovarja”.

Parashqevi Simaku e la muzikën në gjysmë, e la në kulmin e suksesit të saj dhe kjo për shkak se u shpërngul në Amerikë, atje ku edhe vazhdon të jetojë.

Këngëtarja ka pasur një mori komplikimesh shëndetësore, që vazhdojnë ta përcjellin edhe më tej

Burime të afërta me ikonën e muzikës shqipe, thonë se ajo nuk është fare mirë.

 

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *