Home / Kuriozitete / Abënte mësueja kafe gjatë zhvillimit të procesit mësimor.

Abënte mësueja kafe gjatë zhvillimit të procesit mësimor.

Një eksperiment zhvilluar në mënyra rrethanore është kthyer në një objekt bisede në kohë reale në rrjetet sociale dhe jo vetëm, pasi fillimisht u komentua se një mësuese po bënte një kafe gjatë zhvillimit të procesit mësimor.

Por mesa duket, fjalët që qarkullonin për mësuesen në rrjetet sociale se ajo po bënte një kafe turke, nuk kanë qënë aspak të vërteta, por historia është krejt tjetër.

Protagoniste është bërë një mësuese e shkollës “1 Maji” në Tiranë. Fjalët që qarkullonin në rrjetet sociale theksohej se ky rast është shënuar në një orë biologjie dhe se mësuesja po përgatiste një kafe teksa priste të fillonte mësimin.

Por ajo ç’ka ndodhur në të vërtetë është se mësuesja ka qënë duke zhvilluar eksperimentin e fotosintezës që ta kuptonin nxënësit.

Gjithashtu lexo

Shitet shtëpia më e lartë në botë (Foto/Video)

Shtëpia më e lartë në botë e njohur si “Falkon nest” në Prescott të Arizonës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *