Home / Showbiz / amerikania këndon shqip këngën “Lejla” të Elvana Gjatës

amerikania këndon shqip këngën “Lejla” të Elvana Gjatës

Suksesi i këngësLejla” nga Elvana Gjata, Capital T dhe 2po2 duket se ka kaluar kufijtë shqipfolës.

Duket se “Lejla” ka shkuar deri larg në Amerikë, pasi një vajzë amerikane së fundmi ka realizuar një cover të këngësshqiptare, shkruan lajmi.net.

Denisha Jones ka publikuar në kanalin e saj në Youtube versionin e saj të këngësLejla”, e që tingëllon interesant gjuha shqipe e kënduar nga një amerikane.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *