Home / Lajme / Rajon / Avokati i familjes Dehari dorëzon kallëzim penal në prokurori

Avokati i familjes Dehari dorëzon kallëzim penal në prokurori

Avokati i familjes Dehari, Tom Gashi po dorëzon kallëzim penal në prokurorinë e shtetit kundër personave përgjegjës për publikimin e pamjeve nga kamerat e sigurisë në burgun e Prizrenit e që kanë të bëjnë me rastin e vdekjes së Astrit Deharit.

Ai posa ka hyrë në ndërtesën e Prokurorisë, dhe së shpejti pritet të dal për t’iu drejtuar mediave, të cilin po ua sjellim drejtpërdrejt.

Sipas një njoftimi të Lëvizjes Vetëvendosje, kallëzimi penal ka të bëjë se si është e mundur që të rrjedhin informata të tilla, tejet të ndjeshme, para se të bëhet analizimi i këtyre pamjeve dhe hetuesia të jep mendimin për këtë.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *