Home / Kryesoret / Bardhyl Mahmuti: Vrasja e kumanovarit në burg, tragjedi e rëndë

Bardhyl Mahmuti: Vrasja e kumanovarit në burg, tragjedi e rëndë

Bardhyl Mahmuti ka shkruar për vdekjen e Astrit Deharit nga Kumanova në burgun e Prizrenit duke e cilësuar si vrasje.

“Tragjedia familjare sot ka marrë emrin e Avniut dhe Xhemiles. Por, vdekja e Astritit në burg, në Kosovën e lirë, e bën tragjedinë e këtyre veprimtarëve të mëdhenj të Çështjes kombëtare shumëfish më të rëndë: na e zë frymën të gjithëve! Edhe fjala « ngushëllime » humbi kuptimin nga kjo tragjedi dhe vendosi heshtjen mortore! Kur do të ndalen tragjeditë e vazhdueshme në familjet e atdhetarëve?”, shkroi Bardhyl Mahmuti

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *