Home / Lajme / Maqedoni / Biznesmeni Lazim Destani uron 28 Nëntorin nga Presidenca shqiptare

Biznesmeni Lazim Destani uron 28 Nëntorin nga Presidenca shqiptare

Njëri ndër biznesmenët më të njohur shqiptar, Lazim Destani, ka qëndruar  në Tiranë ku është takuar me presidentin e republikës, Bujar Nishanin. Ai përmes rrjetit social Facebook ka uruar festën e madhe mbarë shqiptare.

“Të dashur miq e bashkatdhetarë,

Kam kënaqësinë e veçantë të ndaj me ju përjetimet e sotme, të kësaj dite të veçatë që shënon 104 vjetorin e Pavarësisë e të Flamurit tonë kombëtar. Emocionet e këndshme nisën sot në drekë me ceremoninë e ngritjes së flamurit kombëtar në sheshin Skënderbej nga ana e kryebashkiakut Erion Veliaj. Ato vazhduan në mbrëmje me ceremoninë qendrore të festës te Pallati i Brigadave nën patronatin e Presidentit të Republikës Bujar Nishani.

Po e mbyll me urimin e Shkëlqesisë së Tij, Z. Bujar Nishani,

Gëzuar Dita e Pavarësisë!

Rroftë Flamuri kombëtar!
Zoti i bekoftë Shqiptarët dhe Shqipërinë!,” shkruan ai,

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *