Home / Kuriozitete / Digjet aeroplani më i madh në botë

Digjet aeroplani më i madh në botë

Në aeroportin e Leipzigut në Gjermani është djegur aeroplani më i madh transportues në botë Antonov A225.

Siç është raportuar nga autoritetet gjermane, zjarri ka kapluar njërin nga gjashtë motorët e tij.
Nëntë ekipe zjarrfikësish kanë marrë pjesë në fikjen e zjarri dhe ai është fikur në afat prej 15 minutash.

Incidenti ka ndodhur të enjten.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *