Home / Kuriozitete / E frikshme, braktisi 14 mace në shtëpi, hëngrën njëra tjetrën nga uria

E frikshme, braktisi 14 mace në shtëpi, hëngrën njëra tjetrën nga uria

Një grua australiane, macet e së cilës hëngrën njëra tjetrën në pasi u braktisën nga ajo brenda në shtepi, është dënuar për sjellje të ashpër ndaj kafshëve. Inspektorët e RPSCA gjetën të ngordhura 13 mace dhe një ambjent si pas lufte.

3aacd22300000578-3963466-image-a-21_1479888811945Ngjarja ka ndodhur në shtator të vitit të kaluar, dhe për gruan 43-vjeçare dënimi është ulur me 12 muaj për shkak të sjelljes së mirë. Por asaj i është ndaluar përjetësisht të mbajë kafshë.

 E vetmja mace e mbijetuar nga “lufta për mbijetesë”, e quajtur Trooper, është rikuperuar dhe ka gjetur strehim të ri.

Stafi i Organizatës për Mbrojtjen e Kafshëve tha se “ishte zemërthyese të shihje macet e katandisura në atë formë”.

Nga pamjet duket shtëpia rrëmujë dhe pjesë të trupit të maceve që kanë shqyer njëra-tjetrën për mos ngordhur nga uria.

 

 

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *