Home / Lajme / Gripi sezonal në Maqedoni, më shumë të prekur tetovarët

Gripi sezonal në Maqedoni, më shumë të prekur tetovarët

Gripi sezonal ka marrë hov dhe ka regjistruar disa të sëmurë nëpër shumë qytete të Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në periudhën prej 31 tetor deri më 6 nëntor këtë vit janë regjistruar gjithësejt 89 të sëmurë nga gripi, që është dy herë më shumë se dy javë më herët.

Numri më i madh i pacientëve është regjistruar në qytetin e Tetovës me rrethinë të cilët kanë marrë shërim në Shtëpinë e shëndetit në Tetovë.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *