Home / Lajme / Helmimi i fëmijëve, reagon Agjencia për ushqim dhe veterinari: Prodhimi “Simba” është i sigurt

Helmimi i fëmijëve, reagon Agjencia për ushqim dhe veterinari: Prodhimi “Simba” është i sigurt

Agjencia për ushqim dhe veterinari pasdite deklaroi se  me helmimin e tri vogëlushëve me pije energjetike nuk bëhet fjalë për prodhim jo të sigurt , por për mosrespektimin e rëndësisë nga ana e personave të cilët e kanë konsumuar.

-Prodhimi “Simba”, ku në media theksohet si shkaktar i helmimit të vogëlushëve, është pije joalkoolike, e cila nuk rekomandohet për fëmijë nën moshën 18 vjeçare dhe për gra shtatzëna, thuhet në deklaratën e AUV.

Nga aty theksojnë se gjatë procedurës nga institucionet kompetente për atë se si kjo pije ka ardhur te personat e vegjël.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *