Home / Kuriozitete / Humbi unazën e martesës, e gjeti pas tre vjetësh po ku?

Humbi unazën e martesës, e gjeti pas tre vjetësh po ku?

Një burrë i moshuar nga Bad Muenstereifel i Gjermanisë, që kishte humbur unazën e martesës para tri vjetësh, e ka gjetur derisa po kujdesej për perimet e mbjella.

Unaza ishte kapur për një karotë dhe ka dalë përjashta kur është nxjerrë nga toka, transmeton “Telegrafi”.

Pensionisti 82-vjeçar, nuk ka mundur t’u besonte syve kur në mesin e perimeve të mbështjella me dhe, ka parë metalin e shndritshëm që e kishte mbajtur dikur në gisht.

Ai i kishte humbur shpresat se do ta gjente sërish rrethin nga ari, por gruaja tij i kishte thënë se një ditë do ta gjente.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *