Home / Lajme / Kronika e zezë / Identifikohen dy vëllezërit e ekzekutuar në Itali

Identifikohen dy vëllezërit e ekzekutuar në Itali

Pak orë pas krimit të rëndë në Itali, policia ka zbardhur identitetet e vëllezërve shqiptarë të masakruar nga plumbat.

Mediat italiane raportojnë se viktimat janë vëllezërit Agron Lleshaj, 27 vjeç dhe Alban Lleshaj, 24 vjeç, rezident në Parabiago (Milano).

Ata janë vrarë në periferi të qytetit, në lagjen Valverde. Sikundër është bërë edhe më herët me dije po nga mediatitaliane, dyshohet se ka qenë atentat i përgatitur, pasi autorët kanë qëlluar me breshëri nga një tjetër automjet.

Hipoteza më e mundshme është ajo e konfliktit për tregtinë e drogës dhe trafikun e prostitucionit.

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *