Home / Shëndeti / Ja për çfarë i shërben organizmit ananasi me xhenxhefil

Ja për çfarë i shërben organizmit ananasi me xhenxhefil

Shpesh mungesa e vitaminave të nevojshme në trup mund të bëhen shkaqet e sëmundjeve autoimune, të cilat shkaktojnë siklet dhe dhimbje.

Ajo çfarë duhet të bëjmë është t’i vendosim nën kontroll ose të ndjekim një mënyrë jetese të shëndetshme duke përfshirë ushtrimet dhe dietën rigoroze. Kjo recetë me ananas do t’ju ndihmojë të lehtësoni dhe të qetësoni dhimbjen që shkaktohet nga athriti , duke reduktuar simptomat në maksimum.

Shkaqet e e prekjes nga athriti janë më të larta (pothuajse dyfish) tek njerëzit me obezitet, si dhe tek njerëzit që konsumojnë alkool. Për të gjithë ata që nuk kanë ndonjë alternativë tjetër përveçse të marrin ilaçe, ky lëng natyral është gati t’ju ndryshojë pak perspektivën. Ka një lidhje të drejtpërdrejtë midis dietës tuaj dhe shëndetit.

Për këtë arsye, përbërësit aktiv që kjo pije përmban, do të zvogëlojnë dhimbjen dhe inflamacionin, të shkaktuara nga arthriti. Çdo përbërës do të japë kontributin e vet në procesin e shërimit.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *