Home / Lajme / Kandidatja shqiptare e LSDM-së vetëm dy fjalë në gjuhën shqipe në Tetovë

Kandidatja shqiptare e LSDM-së vetëm dy fjalë në gjuhën shqipe në Tetovë

Kandidatja shqiptare e LSDM-së Gjylymsere Kasapi sonte në Tetovë ju drejtua simpatizantëve fillimisht në gjuhën maqedonase dhe nga mesi dy fjalë duke i përshendetur tetovarët në gjuhën e saj amëtare, raporton TetovaSot.

Edhe pse në këtë miting të LSDM-së nuk kishte asnjë flamur kobëtar të shqiptarëvedhe pankartat nuk ishin në gjuhën shqipe, lideri i LSDM-së vazhdon t’iu thotë shqiptarëve se nëse ai i fiton zgjedhjet do a bëjë gjuhën shqipe gjuhë zyrtare.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *