Home / Showbiz / Kënga e Ermal Fejzullahut “Gocë nga Tirana”, nuk do ta besoni çfarë sekreti fshihet pas saj…

Kënga e Ermal Fejzullahut “Gocë nga Tirana”, nuk do ta besoni çfarë sekreti fshihet pas saj…

Ju të gjithë e mbani mend hitin e famshëm të Këngës Magjike 2006 nga Ermal Fejzullahu, “Goca nga Tirana”, një këngë që rrëmbeu zemrat sidomos të publikut femëror.

“Goca nga Tirana” nuk ishte një vajzë konkrete së cilës Ermali i këndoi me shumë romantizëm, por i bëri për vete jo vetëm vajzat e Tiranës, por të të gjitha qyteteve shqiptare, kudo ndodheshin. Për kujtim të atij publiku, të 10 viteve më parë, por edhe të të gjithëve që e duan muzikën e tij, Ermali e këndoi edhe sonte në studio “Goca nga Tirana”

Ishte ende në vitet e para të karrierës muzikore dhe jeta mes Tiranës e Prishtinës do ta shoqëronte gjithmonë. Edhe pse sot distancat thuajse nuk ndihen, Ermali tregon se mes dy kryeqyteteve ndihet shumë mirë. Dhe kështu ka qenë që në fillim.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *