Home / Lajme / Komandanti shqiptar shtyn autoblindën e mbetur në rrugë teksa polici maqedonas e nget

Komandanti shqiptar shtyn autoblindën e mbetur në rrugë teksa polici maqedonas e nget

Në një fotografi të publikuar nga “Tetova sot” të dërguar nga banorët e fshatit Radushë të Shkupit, pasqyron degradimin dhe nënçmimin e pozitës së shqiptarëve në policinë e Maqedonisë.

Banorët që kanë dërguar foton shkruajnë se polici që po e shtynautoblindën është Shaban Xhelili, komandant i stacioni policor kufitar në Çashkë.

 Ai shtyn autoblindën e mbetur prej një defekti në Radushë ndërsa polici maqedonas drejton makinën.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *