Home / Lajme / Maqedoni / Kompania Dauti Komerc me flamur gjigant për festën e 28 nëntorit

Kompania Dauti Komerc me flamur gjigant për festën e 28 nëntorit

Ethet e festave të nëntorit vetëm se kanë nisur ndërkohë që shqiptarët e Maqedonisë tashmë kanë nisur dekorimet e ndryshme në mënyrë patriotike të festojnë ditën e nesërme që është edhe festa e madhe e 28 nëntorit, njofton Zhurnal.

Një flamur i madh tashmë po valëvitet në ndërtesën e kompanisë së njohur tashmë Dauti Komerc, flamuri kombëtarë ka mbuluar pjesën e parme të ndërtesës së kësaj kompanie që simbolizon edhe fillimin e festave të nëntorit.

Ndryshe, Dauti Komerc është një nga kompanitë më prestigjioze në vend dhe rajon që meret me prodhimin dhe shpërndarjen e materialeve ushqimore si një kompani lider,

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *