Home / Shëndeti / Krizat e zemrës, ky mjek zbuloi çajin që shpëton jetën në 1 minutë

Krizat e zemrës, ky mjek zbuloi çajin që shpëton jetën në 1 minutë

Një mjek popullor, i quajtur John Christopher ka zbuluar formulën më efektive për të ndalur një krizë zemre në 1 minutë. Ka më shumë se 50 formula bimore për këtë gjë, por njëri prej tyre rezultoi të ishte më efektiv. Kontributi i tij në mjekësinë alternative është shumë i rëndësishëm. Përbërës i tij sekret është speci i kuq. Mjeku e ka testuar këtë piper për të parandaluar një krizë në zemër për 60 sekonda dhe shprehet se kjo është një metodë shumë e dobishme për shpëtimin e jetëve njerëzore, shkruan revista Shije. Mjeku John Christopher e ndau edhe me të tjerët përvojën e tij me këtë çaj. Ai pohon se duke përdorur këtë metodë nuk ka humbur asnjë pacient të vetëm, në 35 vite përvojë, tek të cilët e përdori çajin të përgatitur në këtë mënyrë.
Receta:
Ju duhet vetëm 1 lugë kafeje piper i kuq dhe një gotë me ujë të ngrohtë. Vetëm hidhni piperin në ujë të ngrohtë dhe çaji është gati.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *