Home / Shëndeti / Ky çaj përmirëson të parët, pastron tërë mbetjet nga veshkat!

Ky çaj përmirëson të parët, pastron tërë mbetjet nga veshkat!

Pini një gotë të këtij çaji tri herë në ditë dhe do të përjetoni përmirësim të pabesueshëm, ndërkaq pas tre muajve transformim të vërtetë.

Nga mjekësia popullore e Lindjes na arrin edhe një recetë jashtëzakonisht e dobishme, e cila ndihmon sytë dhe pastron veshkat, transmeton Telegrafi.

Edhe pse këtë çaj e kanë praktikuar edhe gjyshet tona, receta dhe ndikimi i saj i fuqishëm me kalimin e kohës është harruar për shkak të imponimit të ilaçeve farmakologjike.

Receta:

Një degëz të vogël dardhe të gjatë 20 – 15 cm grijeni imët.

Qiteni në një tenxhere të padëmtuar, të emaluar dhe qitni një litër ujë.

Zieni në zjarr mesatar 5 – 7 minuta.

Hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lëreni të ftohet, pastaj kullojeni.

Pini nga një gotë çaji të këtillë tri herë në ditë.

Për tre-katër muaj konsumimi me rregull të këtij çaji zhduken “damarët” e syve, përmirësohet të parët, por përmirësohet edhe puna e veshkave, dhe bashkë me to edhe gjendja e përgjithshme e organizmit.

Gjithashtu lexo

Ja sesi të detoksifikoni të gjithë trupin përmes këmbëve tuaja!

Kjo është një metodë e lashtë kineze që do t’ju ndihmojë të detoksifikoni të gjithë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *