Home / Lajme / LSDM-ja në Haraçinë me tabelë në” dy gjuhë” vetëm për vota

LSDM-ja në Haraçinë me tabelë në” dy gjuhë” vetëm për vota

2-640x360

Haraçina po shkruan histori. Kështu është shprehur anëtari i ri i LSDM-së, Muhamed Zekiri, i entuziazmuar me praninë e madhe dhe pritjen madhshtore të liderit Zoran Zaev nga banorët e Haraçinës.

Në foton e mësipërme mund të vëreni tabelën në zyrën e LSDM-së në Haraçinë e shkruar në dy gjuhë.

Kujtojmë se për herë të parë në historinë e pluralizmit në Maqedoni, një lider maqedonas gëzon mbështetje nga shqiptarët, qoftë ajo edhe simbolike.

3-1

Gjithashtu lexo

Bajram Rexhepi një burrështetas i guximshëm – (FOTO & VIDEO)

Homazhe për nder të të ndjerit Bajram Rexhepi janë zhvilluar në hollin e Kuvendit të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *