Home / Kuriozitete / Mesazhi prekës i Landit për doktor Florin në dy vjetorin e ndarjes së tij nga jeta

Mesazhi prekës i Landit për doktor Florin në dy vjetorin e ndarjes së tij nga jeta

Ditën e nesërme bëhen 2 vjennga ndarja tragjike e doktor Florit nga jeta.

Shumë prej miqve të tij, kanë kujtuar në këtë ditë një artist të cilit vazhdon t’i dëgjohet muzika dhe krijimtaria edhe sot.

Këngëtari dhe një nga miqtë më të mirë të dr.Florit, Landi në një post në profilin e tij në Instagram tregon se sa herë që herë e kujton i vjen në mendje dialogu I një filmi.

“Nesër do bëhen dy vjet nga ikja jote dhe unë sërish do mendoj: “Shpeshherë, kur me vjen ndër mend Dr. Flori, më vjenmend nje dialog nga Filmi “Përrallë nga e kaluara”:

– Do jetojë baba Sotiri.– Maskarai!– Maliqi.– Edepsëzi!– Kotja.– Shtriga!– Tana– …– Gjinua– …– Do dali Dielli.

Do këndojnë zogjtë.– Ja këndoi. Pse të vdes pa faj?! Ku ta gjej te drejtën?! … “ RIP DR FLORI”, shkruan Landi.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *