Home / Kuriozitete / Ngjashmërinë e pronarëve me qentë e tyre

Ngjashmërinë e pronarëve me qentë e tyre

E keni vënë re se qentë ngjajnë shumë me pronarët e tyre? Fotografi zvicerian Sebastian Magnani vendosi ta bënte realitet këtë ide me një seri fotografish të quajtur “Underdogs”.

Të fotografuar me të njëjtin model flokësh, të njëjtat veshje dhe aksesorë, portretet e këtyre qenve dhe të zotërve të tyre na tregojnë se sa i pabesueshëm është ngjasimi.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *