Home / Lajme / Nikolco nga Kocani ka dal nga burgu dhe po bën masakër rrugëve

Nikolco nga Kocani ka dal nga burgu dhe po bën masakër rrugëve

Fotografi të tmerrshme në rrugët e Kocanit. Qen të torturuar dhe mbytur i shokuan banorët e Kocanit. Lajmi se në mesin e tyre është kthyer nga burgu,  Xhek Trbosek për kafshët, një Nikolco i ka friëksuar pronarët e qenve në Kocani. Jo rrallë herë qytetarët kanë qenë dëshmitar të skenave të këtilla shokuese, transmeton Tetovasot.

“Rast i veçantë është në rrugën Skopska nga monstrumi i Kocanit, Nikolco i cili ishte në burg, ndërsa para disa muajve ka dal nga burgu dhe është duke i përsëritur veprat e njëjta me qentë. I lidh, i torturon, i rrah dhe ku me dit se çka i bën duke i çuar në podrumet e errëta, në ndërtesa dhe në lokacione tjera. E kemi lajmëruar në polici deri më tani asgjë nuk është ndërmarr. Unë dy tre herë ia kam marr qen nga duart dhe e kam liruar”, deklaroi Zlatko Kostov, aktivist për mbrojtjen e kafshëve nga Kocani.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *