Home / Kuriozitete / “Një herë martohet njeriu” ,dasmat me të përfolura në Maqedoni dhe Kosovë(Video)

“Një herë martohet njeriu” ,dasmat me të përfolura në Maqedoni dhe Kosovë(Video)

Dita e dasmës është ndër kujtimet më të bukura të një çifti të dashuruar.
Dëshirojnë të jetë sa më e veçantë dhe me një përkushtim maksimal bëhet edhe organizimi.

Përkushtimi është i dyfishtë te të famshmit, pasi janë të vetëdijshëm që për një kohë të gjatë do të jenë pjesë e shkrimeve

Ju sjellim disa dasma më të përfolura të vitit, të cilat u komentuan për një kohë të gjatë.

https://www.facebook.com/argjend.koha?fref=ts

Tetovari përcjell vajzën nuse me HELIKOPTER për në Kumanovë{foto-video}

 Kur vjen puna te dasma dhe organizimi i sajë të gjithë thonë “Një herë martohet njeriu”. Martesa jo vetëm që është një nga ditët më të veçanta të jetës, por gjithashtu është data kur njeriu zgjedh që jetën e tij tashmë ta ndajë me një person tjetër deri në vdekje. Prandaj një ditë e tillë nuk mund të jetë e njëjtë si ditët e tjera,por duhet të jetë e veçantë, për të qenë e veçantë çdo gjë duhet menduar deri në detajin e fundit, që çdo gjë të dalë si në përralla.

Kohëve të fundit dasmat shqiptare vërtetë kanë filluar të bëhen të veçanta dhe më ndryshe nga e kaluara, por ajo që një baba nga rajoni i Tetovës me vendbanim në Zvicër ka menduar për vajzën e tij të vetme, vërtetë është diçka që rrallë shihet, diçka madhështore dhe që lë shumë për të dëshiruar. Nisur nga thënia se kush ka vajza botën ka, dhe nga fakti se vajzat janë ato që më së shumti janë të lidhura me baballarët, babai Nazifi ka vendosur që vajzën e tij të vetme, pasurinë më të madhe të tij, ta përcjellë nuse nga Tetova për në Kumanovë me helikopter një surprizë kjo që padyshim se vajza e tij do ta mbajë mend gjatë gjithë jetës.

Ndërsa nusja Jasmina, ka thënë se është befasuar nga surpriza e babait të saj dhe se është nusja e parë nga Tetova , në ditën e dasmës udhëton me helikopter drejt Kumanovës

Kjo është hera e tret në rajonin e Tetovës që nuset meren me HELIKOPTER, por kësaj radhe është më ndryshe pasi nusja do të shkojë te dhëndri nga qielli. Televizionin Koha çiftit të sapo martuar i uron jetë të gjatë dhe të trashigohen.

Për organizimin e disa elementeve kryesore, përbërëse, të kësaj dasme që nga  nga kontraktimi i helikopterit, muzika, inçizimi deri në detajin e fundit është përkujdesur produksioni Koha Plus në bashkëpunim me Televizionin Koha. Produksioni Koha tanimë krahas incizimit të dasmave në mënyrën më profesionale të mundshme me kamera profesionale të tekonologjisë së fundit, me Kran, Dron, fotografimit me aparatët fotografik më bashkëkohorë me fotografë dhe kameraman professional,gjithashtu krahas përkujdesjes për muzikën e dasmës suaj duke ju rezervuar këngëtaret dhe këngëtarët më të mirëjnjohur të estradës shqiptare, për klientët e vet kontrakton edhe helikopterë për të gjithë ata që vendosin për të marrë nusen me helikopter. Që gjithçka në dasmën tuaj të fillojë dhe të mbarojë në mënyrë perfekte që nga inçizimi, muzika, fotografitë, marrja e nuses në mënyra nga më të ndryshmet, ka vetëm një zgjedhje e ajo është të rezervoni për gjithçka në Produksionin Koha Plus

Nusja nga Kumanova tek dhendri Ilir Idrizi  nga Tetova

13715969_1179416478776582_2013288994266206504_n

 

13699949_1179416465443250_350828542709854627_n

Nusja Jasmina  nga Tetova shkon ne Kumanovë

13838396_920104111434585_1779366982_o

https://www.facebook.com/argjend.koha?fref=ts

6-1

13659144_1187852481266315_3037572245695859236_n13873173_1187852534599643_5586322255677809750_n

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *