Home / Kryesoret / OSBE/ODIHR e fillon vëzhgimin e zgjedhjeve

OSBE/ODIHR e fillon vëzhgimin e zgjedhjeve

Misioni i OSBE/ODIHR-së sot zyrtarisht do ta fillojë vëzhgimin për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni, të caktuara për më 11 dhjetor.

Kaetana de Zulueta, shefe e Misionit vëzhgues për zgjedhje të OSBE/ODIHR-së në konferencë për shtyp do ta prezantojë rolin e Misionit dhe aktivitetet e ardhshme.

De Zulueta, kohë më parë është emëruar shefe e Misionit vëzhgues të OSBE/ODIHR-së në Maqedoni në vendin e ambasadorit Jan Petersen.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *