Home / Lajme / Botë / Pasi që treni doli nga shinat ngelën disa të lënduar në Holandë

Pasi që treni doli nga shinat ngelën disa të lënduar në Holandë

Disa persona janë lënduar pasi që një tren doli nga shinat në Holandën Veriore gjatë përplasjes me një kamion, transmeton BTA, duke iu referuar raporteve policore.

Policia në provincën Hroninon njoftoi se aksidenti ndodhi në afërsi të qytetetit Vinsum, rreth 200 kilometra në verilindje të Amsterdamit.

Shoferi i kamionit nuk është midis personave të plagosur.

Nuk ka informacione rreth asaj se sa udhëtarë ka pasur në tren, as se sa persona janë lënduar.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *