Home / Lajme / Plas grushti në avion, piloti bën ulje të detyruar

Plas grushti në avion, piloti bën ulje të detyruar

Një avion që ishte nisur nga Brukseli me destinacion Maltën, ka bërë një ulje urgjente në Pisa në Itali për shkak të një sherri mes pasagjerëve.

Ndërhyrja e personalit të avionit për të shuar konfliktin rezultoi e pasuksesshme, gjë e cila e detyroi pilotin të bënte ulje në aeroportin e Pisas, ku policia arrestoi katër pasagjerët e përfshirë në sherr, raporton “JOQ”.

Nuk dihen ende shkaqet e sherritdhe se si nisja ngjarja, por njëri nga pasagjerët ka filmuar momentin e sherrit dhe video¬ja është postuar në Internet.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *