Home / Lajme / Kronika e zezë / Shkelet me veturë një plak 74 vjeçar, në rrugën Tetovë-Pirok

Shkelet me veturë një plak 74 vjeçar, në rrugën Tetovë-Pirok

Në rrugën rajonale Tetovë-Pirok në Pallcishtin e Poshtëm, dje rreth orës 17 e 40 min ka ndodhur një aksident trafiku ku ka marr pjesë vetura e tipit Folsfagen kadi me targa nga Tetova e drejtuar nga 58 vjeçari I.A. nga Recica e Madhe dhe një këmbësori 74 vjeçar S.B. nga Novake, transmeton TetovaSot.

Në aksident, këmbësori është lënduar rëndë dhe me veturë tjetër është dërguar në Spitalin Klinik në Tetovë prej ku urgjentisht është dërguar dhe mbajtur në Klinikat e Shkupit për shërim të mëtutjeshëm.

Është kryer kontroll dhe po vërtetohet arsyeja e aksidentit dhe rrethanat tjera, ndërsa dëmi i përgjithshëm material vlerësohet në 30.000 denar.

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *