Home / Showbiz / Shuhet në moshën 82 vjeçare kantautori Leonard Kohen

Shuhet në moshën 82 vjeçare kantautori Leonard Kohen

Vdiq në moshën 82 vjeçare artisti Leonard Kohen. Lajmin për vdekjen e publikoi shtëpia e tij diskografike Sony Music Canada në faqen personale të tij. “ Me hidhërim të thellë lajmërojmë se artistit, kantautorit dhe poetit i madh Leonard Kohen ka ndërruar jetë”. Por pa shpjeguar shkaqet e vdekjes së artistit. Lajmi është konfirmuar edhe nga revista prestigjioze Rolling Stone online.

Kantautori kanadez, për shumë gjenerata ka qenë një nga artistët më influent në dekadat e fundit të muzikës moderne. Nga dashuria deri te politika, nga seksi tek religjioni, në këngët e dhe poezitë e tij Kohen ka eksploruar çdo aspekt të jetës me një sensibilitet letrar baras ose më shumë se sa të kantautorit tjetër, çmimit Nobel Bob Dylan.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *