Home / Lajme / Studentët pyesin Zvërlevskin pse nuk ka dhënë dorëheqje!?

Studentët pyesin Zvërlevskin pse nuk ka dhënë dorëheqje!?

Studentët e fakultetit juridik sot kanë parashtruar pyetje ndërsa prokurori publik Marko Zvërlevski ju është përgjigjur derisa të ftuar kanë qenë edhe kryeprokurorja speciale Katica Janeva, prokurorja Lidija Rainceviq Vuckova dhe profesori Nikola Tupancevski, njofton Zhurnal.

Studentët i kanë parashtruar shumë pyetje Zvërlevskit e mes tyre edhe  atë se pse nuk ka parashtruar dorëheqje të paktën për arsye morale, ndërkohë që ai ka refuzuar të përgjigjet derisa në fund ka thënë nëse shteti nuk është i kënaqur me punën e tij mund ta shkarkojë nga detyra, transmeton Zhurnal.

Gjithashtu lexo

Përplaset luftanija amerikane, 10 marinarë të zhdukur – (VIDEO)

Marina e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se 10 marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa pesë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *