Home / Lajme / Sulm me bombë në Shkup, shpërthen makina

Sulm me bombë në Shkup, shpërthen makina

Një automjet ka shpërthyer mbrëmë në lagjen Novo Lisiçe të Shkupit.

Dyshohet se shpërthimin e ka shkaktuar një bombë e vendosur në automjetin e një kompanie që transporton ushqime të shpejta, transmeton “Dokaz”.

Sipas medieve maqedonase, motra e pronarit ka konfirmuarse sulmi mund të ketë ardhur nga një grup, i cili i ka kërcënuaredhe më herët.

Ndërkohë, policia po punon për zgjidhjen e rastit dhe gjetjen e arrestimin e autorëve të krimit.

Gjithashtu lexo

Përplaset luftanija amerikane, 10 marinarë të zhdukur – (VIDEO)

Marina e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se 10 marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa pesë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *