Home / Kuriozitete / Të atit i vjen turp të dal në rrugë me vajzën e tij”, shihni transformimin e pabesueshëm të vajzës pas kritikës së të atit

Të atit i vjen turp të dal në rrugë me vajzën e tij”, shihni transformimin e pabesueshëm të vajzës pas kritikës së të atit

Një kritikë që babai i saj i bëri për peshën i dha motivim një vajze, e cila vuante nga obeziteti. Bëhet fjalë për 29-vjeçaren Maddy Ghorob, nga Los Angelos, e cila tregon se nga 136 kg, ajo tashmë peshon vetëm 57 kg.

“Më vjen turp të dal jashtë me ty. Jo sepse je e shëndoshë, por sepse pesha jote u tregon njerëzve se ti nuk kujdesesh për veten dhe nuk vlerëson trupin apo jetën tënde”, këto kanë qenë fjalët e të atit që bënë Maddyn që të reflektonte për mënyrën e jetesës së saj dhe të niste një regjim të fortë diete e ushtrimesh për të rënë në peshë.

 Maddy, një shembull frymëzimi për të gjithë të rinjtë që vuajnë nga obeziteti, nuk i lë mënjanë asnjëherë kujdesin ndaj vetes dhe trupit të saj. Për më tepër shihni fotot nga ndryshimi i saj drastik.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *