Home / Kryesoret / Thaçi: Më jepni 20 deputet, e Gruevski le ti merrë edhe 6 milionë deputetë, kot e ka!?

Thaçi: Më jepni 20 deputet, e Gruevski le ti merrë edhe 6 milionë deputetë, kot e ka!?

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi sonte n një tubim në Tetovë ka kërkuar prej shqiptarëve 20 deputet që PDSH-ja të merr legjitimitetin e shqiptarëve.

Thaçi ka deklaruar që Gruevski t’i merr jo 63 deputet por 6 milionë deputet, por Thaçi nuk do të tolerojë të ketë vrasje, maltretime apo çfarëdo shkelje të shqiptarëve.

“Jepni PDSH-së 20 deputet dhe Gruevski le ti merr jo 63 po edhe 6 milionë kot e ka, sdo ketë më vrasje tek shqiptarët! u shpreh Menduh Thaçi

Ai gjithashtu edhe sonte u shpreh se do të jetë zv/kryeministri i Maqedonisë nëse PDSH-ja do ti fitojë zgjedhjet.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *