Home / Lajme / Thaçi : Pas zgjedhjeve unë zv.kryeministri i vetëm me mundësi vetoje

Thaçi : Pas zgjedhjeve unë zv.kryeministri i vetëm me mundësi vetoje

Pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit PDSH shpreson ti fitojë zgjedhjet dhe kryetari i saj ka premtuar se do jetë në postin e zv.kryeministrit, që kësaj here ky post do ketë privilegje mjaf të mëdha dhe mundësi vetoje, njofton Telegraf transmeton Zhurnal.

“Unë kam plan që pas fitores të PDSH në zgjedhjet e 11 dhjetorit, kushti i parë i funkcionimit të partisë time në kuadër të qevererisë do jetë ndryshimi urgjent i regullores ku qeveria do ketë vetëm një post zv.kryeministër dhe atë post unë do tentoj ta marrë. Kryeministri i nesërm do duhet për të gjitha çështjet që lidhen me shqiptarët dhe buxhetin e shtetit duhet ta ketë patjetër edhe nënshkrimin e zv.kryeministrit,” citohet të ketë thënë Menduh Thaçi, kryetari i PDSH-së, në emisionin Zig Zag të Tv Art.

Gjithashtu lexo

Përplaset luftanija amerikane, 10 marinarë të zhdukur – (VIDEO)

Marina e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se 10 marinarë konsiderohen të zhdukur, ndërsa pesë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *