Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi, politikani më i përgjuar nga funksionarët e VMRO-së

Thaçi, politikani më i përgjuar nga funksionarët e VMRO-së

Prokuroria Speciale publikoi sot hetimin për rastin “Target”, ku dyshohet se 10 persona të punësuar në policinë seketemaqedonase, kanë përgjuar në mënyrë të paligjshme mbi 5000 qytetarë të Maqedonisë.

Mësohet se kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka qenë një nga liderët politik më të ndjekur nga Drejtoria e Sigurimit dhe Kundërzbulimit.

 Sipas prokurores Lençe Ristovska, Thaçi ka qenë i ndjekur më së paku 1257 ditë në dy numrat e telefonit që ka në përdorim.

Pas publikit të rastit, mësohet se kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, mund të kërkojë dëmshpërblim nga shteti,
Mësohet se 3 krerët e policisë sekete maqedonase kanë përgatitur përgjimet.

Ndërkohë, prokurorja Janeva sqaroi se shtetasit mund të përgjohen vetëm kur vihet në rrezik sguria kombëtare e shtetit. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *