Home / Lajme / Thaçi: Rruga e UÇK-së nisi dhe përfundoi me Tetovën

Thaçi: Rruga e UÇK-së nisi dhe përfundoi me Tetovën

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, në një intervistë për “Zona e Debatit” në “Klan Kosova”, ka thënë se shqiptarëte Maqedonisë kanë kontrubuar shumë për çlirimin e Kosovës.

Ai tha se Ushtria Çlirimtare të Kosovës ka startuar në Tetovë.

“Rruga e UÇK-së ka nisur dhe ka përfunduar me Tetovën dhe shqiptarët e Maqedonisë”, tha Thaçi.

Ai tha se kjo gjë duhet të shënohet si një datë historike për t’i treguar gjeneratave të reja sakrificat e shqiptarëve të Maqedonisë për interesat kombëtare.

Gjithashtu lexo

Bajram Rexhepi një burrështetas i guximshëm – (FOTO & VIDEO)

Homazhe për nder të të ndjerit Bajram Rexhepi janë zhvilluar në hollin e Kuvendit të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *