Home / Lajme / Botë / Tokyo mbulohet nga dëbora në nëntor, nuk ndodhte prej 54 vitesh

Tokyo mbulohet nga dëbora në nëntor, nuk ndodhte prej 54 vitesh

JAPONI-Për herë të parë pas 54 vitesh, në Tokyo në muajin nëntor mbërrin dëbora, një muaj më shpejt.

Ashtu siç sqaron Agjencia Meteorologjike japoneze, dëbora parashikohet të arrijë deri në 15 cm në rajonin e Kanto dhe të Koshin, si dhe deri në 2 cm në
kryeqytetin e vendit Tokyo.

Në kryeqytet dëbora ka sjellë probleme me transportin në disa rrugë kryesore.

Dëbora e fundit në muajin nëntor ka rënë në 1962.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *