Home / Kryesoret / Vazhdon sot seanca gjyqësore për rastin “Puçi”, pritet të dëshmojë Nikolla Gruevski

Vazhdon sot seanca gjyqësore për rastin “Puçi”, pritet të dëshmojë Nikolla Gruevski

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1 është paraparë që sot të vazhdojë seanca gjyqësore për rastin “Puç”, ku në mesin e të akuzuarve është ish drejtori i DSK-së, Zoran Verushevski dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev.

Rasti “Puç” është lëndë e Prokurorisë Speciale Publike ndërkohë dëshmitar i vetëm në këtë rast është lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski.

Përndryshe, seanca e kaluar u shty për shkak se një anëtar jurie ishte i sëmurë. Në seancë nuk u paraqit as kreu I VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *