Home / Kuriozitete / VIDEO/ “Me pistoletë dhe BMW X5”, dasma çeçene që po bën xhiro në internet

VIDEO/ “Me pistoletë dhe BMW X5”, dasma çeçene që po bën xhiro në internet

Dasmat në Çeçeni për nga tradita mbahen si më të veçantat, pasi përfshijnë një rit zakonesh me festë disa ditore, duke kërcyer, e kënduar. Por pavarësisht kësaj, nusja nuk mund të jetë pjesë e shumë prej këtyre festimeve.

‘Daily Mail’ i ka kushtuar një artikull një dasme të një pasaniku çeçen, ku duket se është menduar gjithçka deri në detaje. Nusja, e veshur sipas zakonit, mban veshur një fustan me dantellë.

3ab71bf900000578-3968480-once_ready_the_bride_stands_by_in_her_bedroom_alongside_her_frie-a-50_1480006899331

Por ajo çka bie në sy në këtë dasmë është fakti se dhëndri merr nusen me BMW X5, ndërsa nuk mungon dhe shkrepja e armës. Video në fjalë është kthyer virale për shkak të këtyre elementeve. Për më tepër shihni pamjet.

Gjithashtu lexo

Shitet shtëpia më e lartë në botë (Foto/Video)

Shtëpia më e lartë në botë e njohur si “Falkon nest” në Prescott të Arizonës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *