Home / Lajme / Maqedoni / Zaev i gatshëm t’i kërkojë falje shqiptarëve? (VIDEO)

Zaev i gatshëm t’i kërkojë falje shqiptarëve? (VIDEO)

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i ftuar në emisionit “Rruga drejt…” ka debatuar rreth zgjedhjeve të parakohshme që do të mbahen në Mqedoni më 11 dhjetor.

Ai ka folur rreth programit zgjedhor të LSDM-së dhe popullësisë shqiptare, sidomos në këto zgjedhje.

Gjatë debatit Zaev ka shprehur se është i gatshëm t’i kërkojë falje për të gjitha politikat e gabuara të LSDM-së ndaj shqiptarëve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *