Home / Showbiz / Zbulohet se si vdiq Leonard Cohen

Zbulohet se si vdiq Leonard Cohen

Këngëtari kanadez, Leonard Cohen, ka vdekur në gjumë, pasi është rrëzuar në shtëpinë e tij në Llos Angeles, tha menaxheri i tij, Robert Kory.

“Vdekja e këngëtarit 82 vjeç ishte e papritur dhe paqësore”, tha ai.

Familja e Cohen nuk ka dhënë asnjë shkak për vdekjen e tij, javën e kaluar.

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ka udhëhequr homazhet nga e mbarë bota për këngëtarin, i cili ka qenë i njohur me këngët: Hallelujah, Suzanne, Bird on the Wire, I’m Your Man e të tjera.

Cohen ka publikuar albumin e 14-të, You Want It Darker, vetëm muajin e kaluar.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *