Home / Shëndeti / ​Kjo është receta magjike për dhimbjet e shpeshta

​Kjo është receta magjike për dhimbjet e shpeshta

Kur njerëzit kanë probleme me shëndetin, u besojnë gjithnjë ilaçeve farmaceutike. Megjithatë, ekzistojnë disa përbërës popullorë që janë shumë më efikasë në raste të caktuara sigurisht.

Për shembull, nëse keni probleme me osteokondritin e qafës, që është një situate me të vërtetë e dhimbshme dhe bezdisëse, atëherë mund të përgatisni një përzierje shumë të veçantë pa qenë nevoja e recetës.

Përbërësit

10 lugë gjelle me kripë cilësore 10 lugë gjelle me vaj ulliri i parafinuar ose vaj luledielli Gjithçka duhet të bëni është t’i përzieni këto dy përbërës në një enë xhami. Mbylleni enën mirë për dy ditë dhe “ilaçi” do të nisë të marrë ngjyrë.

Ai aplikohet duke e masazhuar në zonën e prekur në mëngjes. Në fillim niseni me 2-3 minuta, pastaj rriteni gradualisht kohën deri në 20 minuta. Në fund fshiheni me një peshqir të njom. Pas 8-10 ditësh do të shikoni rezultatet e një çlirimi të madh.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *