Home / Shëndeti / ​Probleme me sinusët, ja si t’i trajtoni

​Probleme me sinusët, ja si t’i trajtoni

Zakonisht, në përditshmërinë tuaj keni probleme me hundët (sinuset) që shkaktohet nga infeksioni apo alergjitë.

Disa nga simptomat e zakonshme të sinusit janë dhimbje koke, dhimbje të fytyrës, rrufë etj.Edhe pse ka antibiotikë të cilat ndihmojnë në trajtimin e sinuseve, është gjithmonë mirë të zgjedhim mënyra natyrore për të trajtuar gjendjen.

Mjaltë dhe lëng limoni-Pini një gotë me mjaltë dhe lëng limoni ndihmon si një antiseptik natyral, ndërsa tjetri është një burim natyror i vitaminës C.

Fruta dhe perime-Konsumimi i shumë frutave dhe perimeve ndihmon në trajtimin e një infeksionit.

Metode-Vendosni  të vlojë  ujë në një tigan të vogël , mbuloni kokën me një peshqir dhe thithni  avull vazhdimisht për 10-15 minuta për të ndihmuar të qartë kalimin sinus.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *