Home / Lajme / Maqedoni / Ali Ahmeti sot takohet me Ramën, Metën dhe presidentin Nishani

Ali Ahmeti sot takohet me Ramën, Metën dhe presidentin Nishani

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do takohet me presidentin Nishani, kryeministrin Rama dhe kryeparlamentarin Meta.

Ditë më parë Rama takoi dy liderët e opozitës shqiptare Ziadin Selën dhe Bilall Kasamin pas zgjedhjeve në Maqedoni.

Siç bëhet e ditur në këto takime pritet të bisedohet për kushtet që do vendosen kundrejt partnerit të koalicionit për formimin e qeverisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *