Home / Kryesoret / Amerikanët përkrahje të hapur për PDSH-në

Amerikanët përkrahje të hapur për PDSH-në

Partia Demokratike Shqiptare sonte në tubimin e mbajtut në Çair të Shkupit zbuloi adutin e tyre, mysafirin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Henry Jones është një strateg i lart i Partisë Republikane dhe këshilltar politik, me mbi 25 vjet përvojë në çështjet publike ndërkombëtare. Henry ka qenë një mik i Kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçi pasi që ata u takuan së pari herë në vitin 2003, kur Henry ishte Drejtor i IRI-t në Maqedoni dhe më pas Drejtori Rajonal për Evropën Juglindore, në Institutin Ndërkombëtar Republikan.
Z. Jones është bashkangjitur fushatës elektorale të PDSH-së, duke përkrahur fuqimisht Liderin e PDSH-së dhe politikat e Partisë Demokratike Shqiptare.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *