Home / Lajme / Botë / Arrestohen 34 ushtarakë në Turqi

Arrestohen 34 ushtarakë në Turqi

Në Ankara dhe në 22 qytete në gjithë Turqisë sot janë arrestuar 34 figura aktive ushtarake nga të cilët katër oficerë dhe 30 nënoficerë.

Ata janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë në vazhdën e hetimeve për siç thuhet të organizatës terroriste FETO, transmeton agjencia Anadoly.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *