Home / Lajme / Maqedoni / Besa dridh BDI-në ,USHTARËT E UÇK-SË TË ZONËS SË KUMANOVËS RADHITEN ME LËVIZJEN BESA (FOTO)

Besa dridh BDI-në ,USHTARËT E UÇK-SË TË ZONËS SË KUMANOVËS RADHITEN ME LËVIZJEN BESA (FOTO)

Sot, një grup prej mbi 30 ish – ushtarësh të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare të zonës së Kumanovës kanë realizuar një takim të përbashkët me bartësin e listës zgjedhore në njësinë e dytë zgjedhore të Rilindjes me BESË, Afrim Gashi, me ç’rast ish – ushtarët e këtyre zonave kanë shprehur publikisht përkrahjen e tyre ndaj Lëvizjes BESA përkatësisht Rilindjes me BESË.

Njëkohësisht u kanë bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që në zgjedhjet e 11 dhjetorit të dalin sa më masovikisht dhe të gjithë ta votojnë numrin 10-të të Lëvizjes BESA.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *