Home / Lajme / Maqedoni / Dipaspora e Bashkuar e Maqedonisë apel për të dalur në zgjedhje

Dipaspora e Bashkuar e Maqedonisë apel për të dalur në zgjedhje

Diaspora e Bashkuar e Maqedonisë, ka apeluar te të gjithë qytetarët që të votojnë në këto zgjedhje të parakohshme parlamentare që do të mbahen në Maqedoni.

DBM vlerëson se këto zgjedhje janë kruciale për progresin demokratik të Maqedonisë, por edhe për gjeneratat e ardhshme.

“Maqedonia para së gjithash është e të gjithëve, edhe interesat personale dhe partiake duhet që të lihen anash, në interesin e popullit dhe sidomos të rinjve si lider të ardhshëm të Maqedonisë”, thuhet në njoftimin e DBM.

Ndryshe, diaspora do të votojë një ditë para zgjedhjeve që do të mbahen në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *