Home / Shëndeti / E-cigaret po aq të dëmshme për dhëmbët sa edhe cigaret klasike

E-cigaret po aq të dëmshme për dhëmbët sa edhe cigaret klasike

E-cigaret mund të jenë të dëmshme për dhëmbët dhe smaltin po aq sa cigaret klasike, paralajmërojnë shkencëtarët amerikanë nga Universiteti në Roçester.

Rezultatet nga eksperimentet laboratorike të bëra te dhëmbët e personave që nuk pinë duhan, janë  në kundërshtim me konfirmin se 2-cigaret janë  alternativa më e shëndetshme nga cigaret klasike, shkruhet në revistën profesionale Oncotarget.

E cigaret gjithashtu përmbajnë nikotinë, faktor i njohur rreziku i sëmundjeve të masës së dhëmbëve.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *